Přidat k oblíbeným info@ecostav.cz   mobil: (420)  774 407 092     Středa, 2. listopadu 2016        

Teplovzdušné topení


Teplovzdušné vytápění je energeticky úsporné a vysoce účinné.

 

Teplovzdušné vytápění znali a používali už staří Římané ve svých lázních. Moderní technologie jej však dovedly k dokonalosti. Teplovzdušné vytápění se dnes vyplatí prakticky v každém prostředí.

 

Příjemně vyhřátý prostor je základem ideálního bydlení. A jedním z vhodných řešení jak svůj interiér prohřát je právě teplovzdušné vytápění. V současné době známe tento způsob vytápění hlavně z velkých prostor jako jsou výstavní haly nebo obchodní centra. U rodinných domů se tento systém neprosazoval hlavně z důvodu prostorové náročnosti na rozvody vzduchu.Tento problém je dnes již technologicky vyřešen a zvláště dřevostavby jsou vzhledem ke konstrukci stěn i podhledů pro tento systém naprosto ideální.

 

Přednosti teplovzdušného vytápění

 

Mezi hlavní výhody dobře provedeného teplovzdušného vytápění patří vysoká účinnost topení a s ním spojené větrání stavby.Žádný jiný systém tyto dvě funkce spojit nedovede.Základem systému je zemní kolektor pro přívod vzduchu do objektu.V topné sezoně je tento vzduch ohříván pomocí teplovodního nebo elektrického výměnníku a množství čerstvého větracího vzduchu je regulováno recilkulační klapkou.Mimo topné období systém automaticky dodává a nahrazuje vydýchaný,nebo digestoří či jinými komponenty odsátý vzduch a to bezprůvanově po 24 hodin denně bez nároků na energii.Pro případ rychlého provětrání, .nebo ochlazení obytných prostor lze spustit systém bez topného média.Garance stálého přísunu vzduchu i při vypnutém systému zamezí vzniku odérů,vlhkostí,nebo plísní.

 

Výhody nového systému

 

Hlavní předností nového systému teplovzdušného vytápění je variabilita umožňující nastavit tepelný výkon a regulaci jednotlivých topných zón podle skutečné potřeby stavby a požadavků zákazníka.Dosavadní praxe spočívala ve zvolení většinou centrální jednotky dodávané výrobci v různých výkonových řadách a standardním nastavením řízení i regulace.Podmínky výrobců bylo nutno akceptovat a provoz domu musel tyto podmínky splňovat.Naše řešení je opačné. Vzhledem k širokému sortimentu certifikovaných komponentů na trhu lze na každou stavbu vyrobit originální systém topení dle velikosti topných zón ,řízení i regulace. Systém je možno napojit na jakýkoli zdroj topného média od kotle přes solární jednotku po tepelné čerpadlo.V případě instalace do starší stavby lze využít stávající topný zdroj.Náklady na teplovzdušné topení v základním provedení lze srovnat s nálady na ústřední topení ovšem s menšími provozními náklady.

 

Přednosti nového systému jsou:

 

- cenová dostupnost

- vysoká účinnost

- nízké provozní náklady ve srovnání s ústředním či podlahovým topením teplo zajistí ohřev menšího

množství vody na teplotu 30 až 50 stupňů Celsia

-možnost optimálního řešení dle požadavků zákazníka

 

Další předpoklady účinného teplovzdušného vytápění

 

Mezi zásadní podmínky kvalitního fungování teplovzdušného topení patří včasná konsultace investora s dodavatelem o stavebních a montážních podmínkách.V případě novostavby včasné zapracování systému do projektu.Preferujeme řešení rozvodů širokými výdechy ,aby k vytopení prostoru došlo „teplou vlnou",před bodovými výustkami s rychlým prouděním.Volitelné možnosti řízení ,mechanické,elektronické,dálkové přes GSM bránu,termostatická regulace referenční místností,nebo individuální pro každou místnost,eventuelně více nezávislých topných okruhů to vše jsou důvody k podrobné konsultaci.Každé pozdní dodatečné řešení zvyšuje Vaše náklady.

 

 
VYTÁPĚNÍ DOMU
 
Vytápění domu
Administrace
© copyright 2009 | www.frkal.com/ Frkal.com | all rights reserved